Özgeçmiş

Prof. Dr. Cem Baykal

1970 Konya doğumluyum. Orta öğrenimimi Konya Anadolu Lisesi’nde bitirdikten sonra Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi‘nden 1995’te mezun oldum. Bir yıl Siirt’te pratisyen hekim olarak görev yaptım. Ardından  Tıpta Uzmanlık Sınavını kazanarak Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’na girdim. Asistanlık eğitimimi burada tamamlayarak  uzmanlık belgemi aldım.

Daha sonra çalıştığım SSK Etlik Doğumevi ve Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Jinekolojik Onkoloji Kliniği’nde 4 yıl süresince başasistan kadrosuyla görev yaptım.

2004’te kazandığım TÜBİTAK bursuyla yine Jinekolojik Onkoloji ve laparoskopik cerrahi alanında beceri ve eğitimimi geliştirmek amacıyla Amsterdam Free University, Hollanda‘ya gittim.

Yurda dönüşümde İstanbul International Hospital Kadın Hst. ve Doğum Kliniği’nde çalışmaya başladım. Bir süre sonra Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Kadın Hst. ve Doğum Kliniği’nin kuruluşunda yer alarak burada 3 yıl boyunca jinekolojik onkoloji hizmetlerini yürüttüm.

2007’de Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi İstanbul Hastanesi kadrosuna katıldım. 2008’de “doçent” ünvanını aldım. 2014 yılında da İstanbul Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde “Profesör” oldum.

2011 yılından 2016 yılına kadar Florence Nightingale Hastaneler Grubu Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği ve İstanbul Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında mesleki ve akademik hayatımı sürdürdüm. Eylül 2016 tarihinden itibaren Okan Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı ve Tıp Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevini yürüttüm. Şu anda Florence Nightingale Hastaneler Grubunda hizmetimi sürdürmekteyim.

Branşımın bütün konularıyla ve işlemleriyle ilgilenmekle beraber özellikle Jinekolojik Onkoloji alanında çalışarak deneyim sahibi olmuş durumdayım. Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi alanında da uzmanlık belgesi sahibiyim.

Naz adında bir kızım var.

 

Özgeçmiş videom için tıklayınız

Bilimsel Kuruluşlara Üyelikler :

Society of European Robotic Gynaecological Surgery (Avrupa Robotik Jinekolojik Cerrahi Derneği)

European Cervical Cancer Association (Avrupa Servikal Kanser Derneği) Türkiye Temsilcisi

International Gynecologic Cancer Society

European Society Of Gynecologic Oncology

Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği

Türk Jinekolojik Onkoloji Derneği

Türk Perinatoloji Derneği

Ödüller /Burslar: 

TÜBİTAK BİLİM ADAMI YETİŞTİRME GRUBU NATO B1 BURSU
Amsterdam Free University Medical Center, Dept. of Gynecologic Oncology (2004)

Hakemlik ve Editörlük görevi üstlendiğim bilimsel dergiler:

International Journal of Gynecological Cancer

European Journal of Gynaecological Oncology

European Journal of Cancer

American Journal of Clinical Oncology

International Journal of Obstetrics and Gynecology

Türkiye Klinikleri Tıp Dergisi

Türk Jinekoloji ve Obstetrik Dergisi